بلاروس: ناتو باعث سلطه آمریکا بر اروپا شده و گسترش آن را نمی پذیریم

بلاروس: ناتو باعث سلطه آمریکا بر اروپا شده و گسترش آن را نمی پذیریم

بلاروس در دکترین دفاعی اصلاح شده این کشور با انتقاد از نقش ناتو در سلطه آمریکا بر منطقه اروپا، مخالفت خود با گسترش این ایتلاف نظامی و نظامی سازی کشورهای عضو آن یا کشورهایی که قصد عضویت در آن دارند را اعلام کرد.

به گزارش زندگانی، طبق اصلاحیه دکترین دفاعی بلاروس که روز گذشته(پنج شنبه) به تایید کنگره ملی خلق بلاروس رسید، این کشور  مخالف گسترش ایتلاف نظامی ناتو و نظامی سازی کشورهای عضو آن است اما مینسک آماده برقراری گفتمان فعال در این زمینه است.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که در این دکترین آمده است: جمهوری بلاروس گسترش ادامه دار ناتو و نظامی سازی کشورهای عضو آن یا کسانی که به دنبال ملحق شدن به این ایتلاف نظامی-سیاسی هستند را نمی پذیرد و  این اقدامات را روندی خطرناک می داند که احتمال بروز درگیری نظامی را افزایش می دهد. در عین حال، جمهوری بلاروس آماده ازسرگیری گفت وگوی فعال با این کشورها در حوزه نظامی به شرط متوقف شدن لفاظی ها و اقدامات خصومت آمیز آن ها علیه جمهوری بلاروس است.

طبق این سند، ناتو موجب سلطه آمریکا بر اروپا شده است و مینسک انتقال احتمالی تسلیحات اتمی به “کشورهای همسایه غیردوست” را تهدید تلقی خواهد کرد.

در دکترین دفاعی اصلاح شده بلاروس همچنین مطرح شد که این کشور مشارکت کشورهای سازمان ملل و در سازمان امنیت و همکاری در اروپا را عامل تامین کننده ثبات و امنیت جهانی و منطقه ای دانسته و با سوء استفاده از سازوکارهای این سازمان ها برای اعمال فشار بر کشورهای مستقل مخالف است.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلاروس: ناتو باعث سلطه آمریکا بر اروپا شده و گسترش آن را نمی پذیریم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلاروس: ناتو باعث سلطه آمریکا بر اروپا شده و گسترش آن را نمی پذیریم"، کلیک کنید.