بزرگداشت فردوسی در تماشاخانه زندگانی حوزه هنری برگزار می شود

به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی؛

بزرگداشت فردوسی در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار می شود

ویژه برنامه دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری، به مناسبت 25 اردیبهشت، روز پاسداشت زبان فارسی و حکیم ابوالقاسم فردوسی، در تماشاخانه زندگانی حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری زندگانی، دراین ویژه برنامه، که در ادامه سلسله درس گفتار های شاهنامه برگزار می شود، یوسفعلی میرشکاک، شاعر و پژوهشگرادبی، به سخنرانی در باره فردوسی و شاهنامه و زبان فارسی خواهد پرداخت و میثم یوسفی، شاعر و پژوهشگر شاهنامه، هم به ارایه جستاری با عنوان «سیاوش و اسطوره، بازگشت جاودانه» خواهد پرداخت.

بداهه نوازی در دستگاه های موسیقی ایرانی براساس شعر هایی از شاهنامه فردوسی از دیگر برنامه های این بزرگداشت خواهد بود و چند شاعر مطرح نیز دراین برنامه به شعرخوانی می پردازند.

قابل توجه است، سلسله درس گفتار های شاهنامه، سه شنبه های هرهفته به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری و با ارایه «یوسفعلی میرشکاک» در سالن سلمان هراتی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، روبروی کوچه پورموسی برگزار می شود و عموم علاقه مندان و پژوهشگران برای شرکت در این جلسه هفتگی می توانند درسالن سلمان هراتی حوزۀ هنری حضور یابند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بزرگداشت فردوسی در تماشاخانه زندگانی حوزه هنری برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بزرگداشت فردوسی در تماشاخانه زندگانی حوزه هنری برگزار می شود"، کلیک کنید.