برای اولین بار پرداخت مالیات در 15 قسط عملیاتی شد

رییس سازمان امور مالیاتی خبر داد؛

برای اولین بار پرداخت مالیات در 15 قسط عملیاتی شد

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور به منظور برقراری بیش از پیش عدالت مالیاتی، از امکان تقسیط بلندمدت مالیات نسبت به دوره های گذشته و افزایش سقف بخشودگی جرایم مالیاتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری زندگانی، سید محمدهادی سبحانیان، اظهار کرد: به منظور تسهیل تکالیف مشاغل خرد و تکریم مودیان، جهش تولید با مشارکت مردم و برقراری بیش از پیش عدالت مالیاتی تمامی صاحبان مشاغلی که مجموع فروش خالص کالا و ارایه خدمات آنها در سال 1402 مبلغ 18 میلیارد تومان بوده مشمول استفاده از تسهیلات تبصره ماده (100) هستند.

وی گفت: صاحبان مشاغلی که از تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم استفاده می کنند، ضمن اینکه مالیاتشان به صورت مقطوع تعیین می شود، از مزایایی، چون عدم نیاز به تسلیم اظهارنامه مالیاتی، تکمیل جداول درآمد و هزینه و نگهداری اسناد و مدارک و عدم امکان ورود به پرونده توسط ادارات و رسیدگی توسط ماموران مالیاتی برخوردار می شوند.

رییس کل سازمان امور مالیاتی امکان تقسیط بلندمدت مالیات نسبت به دوره های گذشته و افزایش سقف بخشودگی جرایم مالیاتی نسبت به تسلیم اظهارنامه را از دیگر مزایای تبصره ماده (100) دانست و افزود: چنانچه مودی بدهی نداشته باشد می تواند مالیات مقطوع یا ابرازی خود را در 10 قسط به صورت مساوی پرداخت نماید. همچنین هر مودی که از چک الکترونیک استفاده نماید (فارغ از اینکه بدهی داشته باشد یا نداشته باشد) می تواند مالیات مقطوع خود را در 15 قسط پرداخت نماید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برای اولین بار پرداخت مالیات در 15 قسط عملیاتی شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برای اولین بار پرداخت مالیات در 15 قسط عملیاتی شد"، کلیک کنید.