با سایورون آشنا شوید: گونه جدید پیرانیا/ عکس

به گزارش خبرگزاری زندگانی، دانشمندان به طور رسمی گونه جدید پیرانیا را Myloplus sauron توصیف و نام گذاری کردند؛زیرا بدن گرد و خطوط متمایز نارنجی و سیاه آن شباهت زیادی به شخصیت شرور نویسنده جی. آر. آر. تالکین دارد.

این گونه جدید، یکی از دو گونه ای است که اخیراً به عنوان بخشی از تلاش برای درک بهتر تنوع زیستی ماهی ها در رودخانه آمازون، نام گذاری شده است. سایورون دارای دندان های انسان مانندی است که متناسب با رژیم غذایی گیاهی آن است.

اگرچه نزدیک به پیرانیا است، اما بیشتر به عنوان “pacu” شناخته می شود؛ نام رایجی که معمولاً برای بستگان گیاهخوار پیرانیا استفاده می شود.

با سایورون آشنا شوید: گونه جدید پیرانیا/ عکس
Myloplus sauron

این مطالعه روز دوشنبه در ژورنال Neotropical Ichthyology منتشر شد. اخیراً اکتشافاتی برای پیدا کردن خویشاوندان پیرانیاها در آمازون در حال انجام است، آبزیانی که به دلیل دشواری در تشخیص ظاهر آن ها در طول زندگی خود مشهور هستند.

روپرت کالینز، نویسنده اصلی و متصدی ارشد مسیول آبزیان در موزه لندن، در توصیف این گونه گفت:« به محض اینکه همکارانم نام این ماهی را پیشنهاد کردند، متوجه شدیم که برای آن مناسب است. با باله های قرمز و تکه های نارنجی روی بدنش، دقیقاً شبیه چشم سایورون است.«

Myloplus sauron تنها در حوضه رودخانه Xingu، شاخه برزیلی آمازون که شامل بیش از 600 گونه ماهی است، یافت می شود؛ این حوزه بیش از 70 گونه ماهی دارد که در هیچ کجای دنیا یافت نمی شوند. تصور می شود که 42 درصد از ماهی های موجود در رودخانه آمازون برای علم ناشناخته باقی خواهند ماند.

منبع: sciencealert

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با سایورون آشنا شوید: گونه جدید پیرانیا/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با سایورون آشنا شوید: گونه جدید پیرانیا/ عکس"، کلیک کنید.