با این 6 روش ساده لاغر شوید

با این 6 روش ساده لاغر شوید

آفتاب نیوز :

بهترین راه حل کاهش وزن در خانه نیاز به صبر، اراده، و قابلیت ارتجاع همراه با برنامه رژیم صحیح، ورزش، و اصلاح سبک زندگی دارد. نکات ذکر شده در ادامه این مطلب برای کسانی که اضافه وزن جزیی تا متوسط دارند مفید است و به کاهش وزن سریع آن ها کمک می کند.

1) برای صبحانه تخم مرغ بخورید

تخم مرغ کامل، مزایایی از جمله کمک به کاهش وزن را داراست. مطالعات نشان می دهد که جایگزینی یک صبحانه مبتنی بر غلات با تخم مرغ می تواند به شما کمک کند در 36 ساعت آینده کالری کمتری بخورید و همچنین وزن و چربی بدن خود را کاهش دهید.

2) قهوه بنوشید

قهوه با کیفیت مملو از آنتی اکسیدان است و دارای فواید بی شماری برای سلامتی است. مطالعات نشان می دهد که کافیین موجود در قهوه می تواند متابولیسم را 3 تا 11 درصد تقویت کرده و چربی سوزی را تا 10 تا 29 درصد افزایش دهد. فقط حواستان باشد که شکر یا سایر مواد پرکالری به قهوه خود اضافه نکنید که این مسیله عملاً لاغری را غیرممکن می کند!

3) چای سبز بنوشید

چای سبز نیز همچون قهوه فواید زیادی دارد که یکی از آن ها کاهش وزن است. اگرچه چای سبز حاوی مقادیر کمی کافیین است، اما آن را با آنتی اکسیدان های قدرتمند به نام کاتچین بار می آورند و باور بر این است که این ماده برای تقویت چربی سوزی با کافیین به طور هم افزایی کار می کند.

اگرچه یافته ها متفاوت اند، اما بسیاری از مطالعات نشان می دهد که چای سبز (به عنوان یک نوشیدنی یا مکمل عصاره چای سبز) می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

4) رژیم کم کربوهیدرات داشته باشید

برای این رژیم کافیست به سراغ منایع کربوهیدرات بروید و آن ها را در وعده غذایی روزمره خود قرار دهید. مطالعات متعددی نشان می دهد که چنین رژیمی می تواند به شما کمک کند 2-3 برابر یک رژیم استاندارد کم چرب، وزن کم کنید و در عین حال سلامتی خود را نیز بهبود ببخشید.

5) غذا های پرادویه بخورید

فلفل چیلی حاوی کپسایسین است؛ ماده ای که علت اصلی تند بودن فلفل هاست و یک ترکیب ادویه دار است که می تواند سوخت و ساز بدن را تقویت کرده و اشتهای شما را کمی کاهش دهد.

6) آهسته تر بجوید

مغز شما ممکن است مدتی طول بکشد تا قبول کند که به اندازه کافی غذا خورده اید. برخی مطالعات نشان می دهد که جویدنِ آهسته تر می تواند به شما در کاهش کالری و افزایش تولید هورمون های مرتبط با کاهش وزن کمک کند.

این روش یکی از مولفه های خوردنِ ذهن آگاهانه است، که هدف آن کمک به شما در کاهش سرعت مصرف غذا و توجه به هر لقمه است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با این 6 روش ساده لاغر شوید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با این 6 روش ساده لاغر شوید"، کلیک کنید.