اگر این علایم را دارید بدن تان سمی شده!

اگر این علایم را دارید بدن تان سمی شده!

آفتاب نیوز :

سموم مواد مضری هستند که از راه های مختلف وارد بدن شما می شوند و برای خودشان جای خاصی اشغال می کنند. کار بدن ما این است که این سموم را به شکل های مختلف مثل تعریق از بدن دور می کند. این عمل را هم کلیه ها و کبد ما برعهده دارند. حالا تصور کنید که میزان سموم آنقدر زیاد باشد که روی عملکرد کلیه ها و کبد هم اثر بگذارند. این سموم دفع نمی شوند و شما شاهد اتفاقاتی در بدنتان خواهید بود.
علایم سمی شدن بدن را بشناسید:

خستگی مداوم

اینکه دایم خسته باشید می تواند یکی از علایم سمی شدن بدن باشد. خستگی ای مدنظر است که نه با استراحت رفع شود نه خوابیدن و نه به اندازه آب و خوراک خوردن! یک خستگی غیرطبیعی که به هیچ راهی قصد ترک بدن شما را ندارد!

اختلال در دمای بدن

گاهی ممکن است بدون اینکه محیط گرم باشد شما احساس گر گرفتگی داشته باشید و مرتب عرق بریزید. این در کنار بقیه علایم می تواند ناشی از این باشد که سموم بدن به اندازه کافی خارج نمی شوند.

افزایش وزن

بعضی سموم با اجتماع در بدن شما ممکن است سبب چاقی بشوند. افزایش چربی در بدن و عدم سوخت و ساز مناسب زمینه ساز بالا رفتن وزن شما خواهد شد و در کنار این ها عوارض دیگری مثل دیابت را هم به بدن شما هدیه می کند!

اختلال در خواب
بی خوابی در خیلی از مواقع ناشی از استرس و اضطراب یا حتی خستگی باشد! اما بی خوابی همیشگی می تواند از وجود سموم دفع نشدنی در بدن حکایت کنند.

یبوست و نفخ

یکی از شایع ترین عوارض سمی شدن بدن همین است! به علت اجتماع زیاد دارو های شیمیایی یا حتی ویتامین ها بدن شما یکی از واکنش هایی که نشان می دهد یبوست و اشکال در عمل دفع است.

سردرد

سردرد های مزمن و همیشگی که خیلی هم آزاردهنده هستند و گاهی پیش می آید که با خوردن دارو هم به تسکین نخواهید رسید! این نیز یکی از دلایل تجمع سموم در بدن است.

نوسانات رفتاری و خلقی

سیستم عصبی شما منتظر است تا با یک تلنگر به هم بریزد! وقتی هم این تلنگر اتفاق بیفتد ممکن است دچار افسردگی، اختلالات خواب، بد رفتاری، کج خلقی، اضطراب و استرس بشوید. یکی از دلایلی که سیستم عصبی به هم می ریزد تجمع سموم ناشی از الکل، مواد مخدر و حتی دارو های شیمیایی است.

گرفتگی عضلات

یکی از سمومی که از بدن به سختی دفع می شود و اثرگذاری خاصی هم دارد الکل است! الکل به شکل درد های عضلانی، گرفتگی خودش را نشان می دهد و گاهی میزان این سم ناشی از الکل آنقدر زیاد است که منجر به مرگ خواهد شد!

با انتخاب سبک درست برای زندگی و سالم خواری و ورزش به تدریج سموم از بدن شما دفع خواهد شد و زمینه برای سلامت زیستن شما فراهم می شود. بار اضافه کاری از روی دوش اندام ها که برداشته شود به مرور حال بهتری خواهید داشت. حالی که گاهی اصلا گمان نمی برید علت بد بودن آن چیست!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اگر این علایم را دارید بدن تان سمی شده!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اگر این علایم را دارید بدن تان سمی شده!"، کلیک کنید.