اولین واکنش مربی تیم ملی فوتبال به شکست ایران مقابل قطر

اولین واکنش مربی تیم ملی فوتبال به شکست ایران مقابل قطر

آفتاب نیوز :

سعید الهویی مربی و دستیار امیر قلعه نویی در تیم ملی و جام ملت های آسیا 2023 در واکنش به شکست تیم ملی و انتقاد های جواد خیابانی در برنامه جام آسیا اظهار کرد: از لحظا فنی در شکست مقبال قطر چطور می توانیم بگوییم قطر بهتر بود یا ایران؟ برای این کار باید به آمار برگردیم.

الهویی ادامه داد: یک روز دوست بسیار عزیز من آقای خداداد عزیزی در این برنامه گفتند که شانس هیچ نقشی در فوتبال ندارد، اما جمله بزرگترین مربی های فوتبال است که شانس بخش مهمی از فوتبال است زمانیکه درباره یک لیگ 30 هفته ای صحبت می کنید بله شانس هیچ نقشی در آن ندارد، ولی وقتی وارد یک تورنمنت می شوید اولین موقعیتی که بازیکن قطر مقابل ایران پیدا می کند تو لحظه ای که شش بازیکن ایران در یک سازماندهی مناسب دفاعی بین توپ و دروازه هستند شوت بازیکن قطر به زیر استوک بازیکن ایران و زمین می خورد و کمانه کرده و از بالای سر گلر وارد گل می شود اینجا به شانس بستگی دارد.

مربی تیم ملی افزود: من درست یا غلط فوتبال را از زاویه ای می بینم که نتیجه آنقدر برایم اهمیت ندارد نمی گویم که دوست ندارم ببرم، ولی همیشه وقتی در تیمی کار می کنم و فوتبال یک تیمی را می بینم بیشتر ذهنم درگیر مسایل فنی است آن تیم است تا نتایج آخر بازی.

الهویی بیان کرد: وقتی در مقابل قطر مالکیت توپ بالاتری داری بیلدآپ بالاتری داری ایجاد موقعیت بالاتری داری امید گل بالاتری داری تعداد شوت به چارچوب بالاتری داری من میگم در روزی که می توانستی از لحاظ کیفیت فنی برنده باشی بازی را باختی. حالا باید سراغ این جزییات بروی و ببینی که وقتی در تمام این شاخصه ها از حریف بهتر بودی چرا بازی را باختی. یکی از این جزییات ضربه معزعلی روی گل سوم بود. من می گویم ضربه ای که معزعلی زد لول آن از فوتبال آسیا کاملا بالاتر بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین واکنش مربی تیم ملی فوتبال به شکست ایران مقابل قطر" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین واکنش مربی تیم ملی فوتبال به شکست ایران مقابل قطر"، کلیک کنید.