انتشار آخرین آمار جنگ نسل کشی در غزه

در حالی که جنگ اشغالگران در نوار غزه به یکصد و هفتادمین روز خود رسیده است، دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه، روز یکشنبه، به روز رسانی «آمار جنگ نسل کشی» را منتشر کرد.

به گزارش زندگانی، اسماعیل الثوابته، مدیرکل دفتر اطلاع رسانی دولت در غزه اعلام کرد: «اشغالگران پنج پزشک و پرستار در مجتمع پزشکی الشفا را به شهادت رساندند.

این در حالی است که این دفتر در آمار جدید خود اعلام کرد زنان و کودکان بیشترین درصد قربانیان را به طور کلی تشکیل می دهند به طوری که بر اساس جزییات ثبت شده 14 هزار و 280 کودک شهید شده اند که از این تعداد 27 نفر بر اثر قحطی تحمیلی در شمال غزه به شهادت رسیده اند. این درصد تا به امروز به 73 درصد قربانیان رسیده است.

علاوه بر ثبت 9 هزار و 340 شهید زن و 60 هزار زن باردار که به دلیل نبود مراقبت های بهداشتی در معرض خطر هستند. همچنین شمارش شده است که 17 هزار کودک امروز در نوار غزه بدون والدین یا یکی از آنها زندگی می کنند.

تیم های پزشکی و رسانه ای

در گزارش منتشر شده از سوی دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه، تعداد شهدای پرسنل پزشکی از آغاز جنگ تاکنون 364 تن به شمول 48 شهید پرسنل دفاع مدنی شمارش شده است.

همچنین 269 مورد دستگیری پرسنل پزشکی به ثبت رسیده که اکثر آنها در حین انجام وظیفه بشردوستانه از داخل بیمارستان ها دستگیر شده اند.

بمباران اسراییل و حملات مداوم به بخش بهداشت در غزه، 32 بیمارستان و 53 مرکز بهداشتی را از کار انداخت. این از بین از 158 موسسه بهداشتی است که توسط اشغالگران هدف قرار گرفته اند.

علاوه بر این، اشغالگران 126 آمبولانس را هدف قرار دادند که برخی از آنها در حین انجام کار مورد هدف قرار گرفتند.

در تیم های رسانه ای 136 خبرنگار شهید و همچنین 12 مورد دستگیری آنها تایید شده که اسامی آنها مشخص و سرشماری شد.

مریض و مجروح

برخلاف تمام قوانین جنگ و معاهدات بین المللی، نه مجروحان و نه بیماران در نوار غزه از درمان خاصی برخوردار نشدند که شرایط و نیازهای آنها تامین شود.

گزارش وزارت بهداشت نوار غزه 11 هزار مجروح را شمارش کرده که برای نجات جان خود برای درمان نیاز به مسافرت داشتند، بنابراین اقامت در غزه هر روز آنها را در معرض مرگ قرار می دهد.

علاوه بر اینکه 10 هزار بیمار سرطانی در معرض مرگ و نیازمند درمان هستند و 700 هزار بیمار مبتلا به بیماری های عفونی در نتیجه جابجایی شده اند. جابجایی همچنین باعث شیوع برخی اپیدمی های عفونی مانند هپاتیت C شده که 8000 مورد را تحت تاثیر قرار داد.

علاوه بر این، 350 هزار بیمار مزمن به دلیل عدم مصرف دارو در معرض خطر هستند.

دفتر رسانه ای دولتی در گزارش خود از تخریب 168 مقر دولتی توسط رژیم صهیونیستی خبر داد. در بخش آموزشی، اشغالگران 100 مدرسه و دانشگاه را به طور کامل و 305 مدرسه و دانشگاه را به صورت جزیی ویران کردند. اما در مورد عبادتگاه ها نیز باید اشاره کرد آنها در امان نماندند، زیرا سرشماری حاکی از تخریب کامل 226 مسجد و 290 تخریب جزیی و هدف قرار دادن و تخریب سه کلیسا توسط نیروهای اشغالگر بود.

اشغالگران همچنین 70 هزار واحد مسکونی و 290 هزار واحد مسکونی را به طور جزیی ویران کردند، اما آنها دیگر قابل سکونت نیستند. ارتش اسراییل علاوه بر خسارات مادی، 200 مکان باستانی و آثار تاریخی را نیز تخریب کرد. به عنوان یکی از نتایج حاصل از هر آنچه در بالا توسط دفتر رسانه ای دولتی در نوار غزه برشمرده شد، این وضعیت  ناشی از پرتاب 70 هزار تن مواد منفجره در خاک نوار غزه، علاوه بر حملاتی است که توسط نیروهای پیاده و زرهی انجام شده است. غزه همچنین شاهد موج بزرگی از آوارگی داخلی است که به 2 میلیون آواره رسیده است که بیشتر آنها در شهر رفح در جنوب نوار غزه هستند.

در عین حال هلال احمر فلسطین نیز از شهادت یک فرد آواره بر اثر اصابت گلوله به سرش در داخل بیمارستان الامل در خان یونس در جنوب نوار غزه خبر داد.

این در حالی است که گردان های القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد که با خمپاره های معمولی کالیبر 60، تجمع سربازان دشمن را در مجاورت مجتمع الشفا در غرب غزه بمباران کرد.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتشار آخرین آمار جنگ نسل کشی در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتشار آخرین آمار جنگ نسل کشی در غزه"، کلیک کنید.