انتخاب میلاد کی مرام با دریافت مبالغ نجومی به این فیلم آسیب زده است!

انتخاب میلاد کی مرام با دریافت مبالغ نجومی به این فیلم آسیب زده است!

آفتاب نیوز :

رضا صدیق، تحلیلگر فرهنگ و منتقد سینما در برنامه «هفت» شبکه نمایش درباره ضعف های تکنیکی و محتوایی فیلم «آسمان غرب» گفت: «آسمان غرب» از بین فیلم های دفاع مقدس کم ارزش است؛ چون قدرت ساخت قهرمان ندارد و ابعاد ساخت قهرمان در این فیلم وجود ندارد. این فیلم بر کلیشه های مرسوم قهرمان سازی در فیلم های پیش از خود تکیه دارد. نکته دیگر انتخاب بد آقای میلاد کی مرام است. او بخاطر فیزیک بدنی، لحن بیان و نابلدی در بازیگری برای فیلم «آسمان غرب» انتخاب بدی بوده است. او نتوانسته کلیشه های فیلم را که بابک حمیدیان توانسته بود از فیلم «غریب» در بیاورد، حذف کند.

صدیق ادامه داد: احساس می کنم اگر فیلمی توجه اش به گیشه باشد و بخواهد بازیگری را بیاورد که کمک کننده به گیشه است، انتخاب بدی نیست. وقتی در دهه های 60 و 70 فیلم های دفاع مقدس ساخته می شد، اتمسفر خلوص از طرف بازیگران و ساخت اثر دیده می شد. اما فیلم هایی که امروز درباره دفاع مقدس ساخته می شود، انگار اتمسفر آن دوران را ندارد. در پاسخ به این سوال که پول در فیلم های دفاع مقدسی جواب می دهد باید گفت که اگرچه صنعت نیاز به پول دارد، ولی وقتی پول به تمام اسلوب ساختار فیلم تبدیل می شود، آسیب زننده است. انتخاب میلاد کی مرام با دریافت مبالغ نجومی نه تنها به فروش فیلم کمک نکرده، بلکه به فیلم هم صدمه زده است.

امیر قادری، منتقد سینما با بیان اینکه ما از قهرمان، گیشه، پول و ستاره بد استفاده می کنیم، توضیح داد: این چهار مولفه به شکل طبیعی در «آسمان غرب» استفاده نشده است. قهرمان سازی به این سادگی ها اتفاق نمی افتد. نباید دعوا در فیلم ها بر سر داشتن یا نداشتن قهرمان باشد. باید دعوا بر سر این باشد که ما چرا نمی توانیم قهرمان بسازیم؟ از طرفی، باید دید پول از چه طریق به سینما تزریق می شود. چند نفر در اتاق های در بسته می نشینند، تصویب می کنند که بودجه کلانی را به یک گروه اختصاص دهند و آن فیلم تولید شود، یا آن گروه می تواند از طریق فرایند رقابتی به پول صنعت سینما دست یابد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتخاب میلاد کی مرام با دریافت مبالغ نجومی به این فیلم آسیب زده است!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتخاب میلاد کی مرام با دریافت مبالغ نجومی به این فیلم آسیب زده است!"، کلیک کنید.