انتخاباتی که هنوز نامزدهای آن مشخص نشده اند!

انتخاباتی که هنوز نامزدهای آن مشخص نشده اند!

در حالی که قرار است انتخابات خانه تیاتر فردا برگزار شود، هنوز فهرست نامزدهای آن به طور رسمی اعلام نشده است.

به گزارش زندگانی، مجمع عمومی خانه تیاتر شنبه، 26 خرداد ماه برگزار می شود. این مجمع به منظور انتخاب هیات مدیره مرکزی خانه تیاتر برگزار می شود و اگر تعداد اعضای حاضر به حد نصاب برسد، انتخابات برپا می شود و اعضای هیات مدیره جدید برای دو سال آینده انتخاب می شوند.

ضمنا مدیرعامل و بازرس هیات مدیره مرکزی نیز گزارش های خود را ارایه می کنند.

بر اساس آیین نامه خانه تیاتر، فهرست نامزدهای هیات مدیره باید 72 ساعت پیش از برگزاری انتخابات به صورت قطعی مشخص شود و این فهرست 48 ساعت پیش از برگزاری انتخابات به صورت رسمی در اختیار اعضا قرار بگیرد تا آنان بتوانند درباره انتخاب نامزدها تصمیم گیری کنند.

این در حالی است که هنوز فهرست این اسامی به صورت رسمی منتشر نشده  اما در برخی از گروه های خانه تیاتر به صورت غیررسمی اعلام شده و این در حالی است که همه اعضای خانه تیاتر الزاما عضو این گروه ها نیستند و به این اطلاعات دسترسی ندارند.

طبق پیگیری زندگانی این احتمال وجود دارد که در صورت به حد نصاب نرسیدن مجمعِ فردا و موکول شدن انتخابات به مجمع دوم، افراد جدیدی به فهرست نامزدهای هیات مدیره اضافه شوند. ظاهرا در آیین نامه خانه تیاتر درباره قانونی بودن یا غیرقانونی بودن این موضوع مطلبی اعلام نشده است و شاید این موضوع از جمله خلاءهایی باشد که لازم است در آیین نامه مورد بازنگری قرار بگیرد.

حذف گزارش عملکرد مدیرعامل خانه تیاتر در روزهای گذشته از سایت این نهاد، دیگر نکته قابل تاملی است که در این میان پرسش برانگیز است. روز 21 خرداد ماه گزارش مقصود نعیمی ذاکر، مدیر عامل خانه تیاتر که قرار است در مجمع عمومی فردا به اطلاع اعضا و هیات رییسه مجمع برسد، بر خروجی سایت خانه تیاتر قرار گرفت اما این گزارش به فاصله چند ساعت بدون هیچ توضیحی، پاک شد.

لازم به یادآوری است که مجمع عمومی خانه تیاتر ساعت 17 فردا، شنبه 26 خرداد ماه در تالار اصلی مجموعه تیاتر شهر برگزار می شود. در صورتی که تعداد اعضای حاضر در این مجمع، با احتساب افرادی که وکالت داده اند، به نصف به علاوه یک تن برسد، انتخابات برگزار می شود و اگر این اتفاق رخ ندهد، خانه تیاتر موظف است بین دو هفته تا یک ماه آینده، مجمع عمومی نوبت دوم را برگزار کند که بر اساس قانون با حضور هر تعداد از اعضا قطعا برگزار می شود.

پایان خبر زندگانی      

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتخاباتی که هنوز نامزدهای آن مشخص نشده اند!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتخاباتی که هنوز نامزدهای آن مشخص نشده اند!"، کلیک کنید.