امیدواریم حرکت به سوی دخانیات در کشور منفی شود

چمران در شورای شهر:

امیدواریم حرکت به سوی دخانیات در کشور منفی شود

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه در حوزه پیشگیری از گسترش دخانیات در مسیر خوبی نیستیم؛ گفت: تلاش هایی برای کاهش معتادین به دخانیات از سوی دستگاه های مسیول کشور صورت گرفته و امیدواریم این قبیل اقدامات حرکت به سوی دخانیات در کشور را منفی کند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری زندگانی، دویست وچهلمین جلسه شورای ششم اسلامی شهر تهران برگزار شد و مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم و شهید جمهور و همراهان وی، با اشاره به آغاز هفته و روز جهانی بدون دخانیات و تاکید بر اینکه مصرف دخانیات به سلامت و اقتصاد کشور آسیب جدی می رساند؛ گفت: متاسفانه امروز شاهد این هستیم که گرایش به سمت دخانیات در سنین پایین تری در حال گسترش است و این موضوع دربرگیری جهانی دارد. تلاش هایی برای کاهش معتادین به دخانیات از سوی دستگاه های مسیول کشور صورت گرفته و تشکیلاتی در این حوزه فعال است که امیدواریم این قبیل اقدامات حرکت به سوی دخانیات در کشور را منفی کند.

وی با تاکید بر اینکه استعمال دخانیات در دنیا روند رو به گسترش خود را ادامه می دهد تصریح کرد که متاسفانه در مسیر خوبی نیستیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران، همچنین با اشاره به شروع فعالیت دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، ضمن آرزوی موفقیت برای انجام وظایف نمایندگی در هر دو مجلس، عنوان کرد: همانطور که برخی سخنرانان در مراسم آغاز به کار پارلمان دوازدهم گفتند؛ هیچ مخاطره ای نباید در اجرای امورات کشور خللی ایجاد کند. از این رو پس از شهادت رییس جمهور و همراهان وی هیچگونه توقفی در هیچ کار کشور به وجود نیامده و نباید بیاید. مجلس شورای اسلامی در موعد مقرر کار خودش را آغاز کرد و امروز شاهد انتخاب رییس و اعضای هیات رییسه مجلس دوازدهم بودیم.

وی ضمن تبریک انتخاب روسای جدید مجلس دوازدهم و خبرگان رهبری، خواستار هم افزایی و همکاری بیشتر نمایندگان مردم تهران در مجلس با اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای حل مسایل و چالش های پایتخت شد.

چمران همچنین با اشاره به تداوم جنگ غزه و بمباران مناطقی دیگر از فلسطین اشغالی همچون رفح، اقدامات وحوش اسراییلی را در نسل کشی مسلمانان فلسطینی محکوم کرد و با اشاره به صدور حکم دیوان دادگستری بین المللی مبنی بر محکومیت رژیم اسراییل در نسل کشی کودکان، زنان و افراد بی گناه گفت: متاسفانه رژیم غاصب صهیونیستی با وجود حمایت های بدون حساب و کتاب امریکا و برخی کشور های قدرتمند غربی آنچنان به خود غره شده که با سرکشی و وحشی گری به منشور سازمان ملل اهانت و آن را پاره می کند.

وی با ابراز تاسف از اینکه در حملات حمله گسترده و جنایت بار روز گذشته اسراییل به منطقه رفح که بیش از 100 نفر را به شهادت رساندند؛ تصریح کرد: همین حمایت ها موجب گستاخی اسراییل شده و مدعی است که از چیزی نمی هراسد و همینطور اقدام به بمباران و نسل کشی قرن می کند. اما کشور های حامی این حکومت جعلی بدانند که این اتفاق برای همیشه تداوم نخواهد داشت و آنها نیز به ورطه نابودی کشیده خواهند شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به این کشور ها یادآور شد: چشمهایتان را باز کنید و جنبش بزرگ دانشجویان حامی فلسطین را ببینید؛ جایگاه دولت را در افکار عمومی تان ببینید و مشاهده کنید که چطور دولت تان با حمایت هایتان از اسراییل منفور ملت هایتان شده است. دیدیم که در جریان تظاهرات های گسترده، یک خبرنگار عقب افتاده و خودفروخته ای، اقدام به انعکاس خیابان های خالی از تظاهرات کرده، اما دیدیم که در پس این اتفاق، چه بوده است.

وی ادامه داد: با همه این تبلیغات گسترده و مسمومی که داشته و دارند؛ می بینم از دل دانشجویانشان، اساتید های دانشگاهشان و ملت هایشان حمایت از مظلوم می جوشد و این حرکت ها بالاخره دامن گیر آنها خواهند شد و قطعاً به جایی خواهد رسید که به خواسته های ملتشان تن دهند.

چمران در پایان تاکید کرد: هیچ یک از مردم دنیا این وحشی گری قرن 21 ام را نمی پذیرند و امیدواریم به زودی شاهد پیروزی ملت فلسطین و سقوط هرچه زودتر حکومت غاصب و کودک کش اسراییل باشیم؛ ان شاء الله.

نیمی از جمعیت تهران مستاجر هستند

همچنینی مهدی اقراریان در همین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: وارد فصل جابجایی منازل شده ایم و بر اساس آخرین آمار نیمی از جمعیت تهران مستاجر هستند. هیچ برنامه موثری در مدیریت بازار اجاره نشینی وجود ندارد و یکی از مهمترین چالش های نیمی از جمعیت پایتخت معضل اجاره نشینی است که امیدواریم تدبیری در این زمینه اندیشیده شود. امیدواریم مجلس و دولت جدید فرصت را غنیمت بشمارند و معضل اجاره نشینی را جدی ببینند.

وی با اشاره به آشفتگی مدیریتی در شهرداری منطقه یک و ادعای خشک شدن تعمدی برخی درختان در این منطقه، یادآور شد: پای درختان سیمان می ریزند و درختان را خشک می کنند. اینکه ساختمان در حال ساخت چگونه مجوز گرفته نیز جای سوال دارد که مطرح خواهم کرد.

اقراریان با بیان اینکه سازه ای زیر یکی از پل های بزرگراه شهید صیاد شیرازی ساخته شده است تاکید کرد: یک فروشگاه ایجاد شده که جای پارک نیز برای آن وجود ندارد. نباید شهرداری برای منافع کوتاه مدت و به هر قیمتی چنین اقدامی انجام دهد. باید در این زمینه فکر اساسی کرد. در این دوره شاهد اقدامات عجیب و غریبی هستیم و اساتید شهرسازی و معماری نسبت به اتفاقات دوره مدیریت آقای زاکانی تذکرات جدی دارند.

وی افزود: خواسته یا ناخواسته و به دلایلی که ما نمی توانیم عنوان کنیم، کار هایی انجام می دهند که امیدواریم روند اصلاح شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیدواریم حرکت به سوی دخانیات در کشور منفی شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیدواریم حرکت به سوی دخانیات در کشور منفی شود"، کلیک کنید.