اقدام درمانی جالب این اورانگوتان همه را شگفت زده کرد/ عکس

به گزار ش زندگانی، راکوس، مهربان و خوش تیپ است، اما به خاطر تیپ و قیافه اش، سر زبان ها نیفتاده. ترمیم زخمی عمیق در پای چشم راستش، او را تبدیل به اورانگوتانی منحصربه فرد کرده است.

درمان با گیاهان دارویی

به گزارش همشهری آنلاین، مدتی پیش گروهی زیست شناس ساکن پارک ملی سوماترا، زخمی عمیق را پای چشم راست این جانور بومی اندونزی و مالزی مشاهده کردند، اما اتفاق حیرت آور، رفتار راکوس بود؛ رفتاری که از چشم دانشمندان پوشیده نماند. راکوس، بعد از مدتی کلافگی، حدود نیم ساعت، مشغول جویدن ساقه و برگ های گیاهی به نام «آکارکونینگ» شد؛ گیاهی دارویی که خواص ضدتورمی و ضدباکتریایی دارد و مردم محلی از آن برای درمان دیابت و مالاریا استفاده می کنند. سپس به طور مکرر، این خمیر را روی زخم خود قرار داد و گاهی برگ هایش را هم روی صورتش می مالید و برای این کار، وقت قابل توجهی را اختصاص داد.

حتی مشاهدات زیست شناسان نشان می دهد که راکوس، در طول مدت درمان، به شکلی آگاهانه، استراحت بیشتری می کرد. در نهایت زخم پای چشم او، بعد از حدود 5 روز، کاملاً بسته و ترمیم شد.

البته دانشمندان در گذشته حدس می زدند که برخی حیوانات برای درمان، از گیاهان دارویی استفاده می کنند، اما این برای اولین بار است که با چشم خودشان می بینند موجودی در حیات وحش، با داروی گیاهی، خودش را درمان می کند؛ در حالی که از دیگر اورانگوتان های پارک ملی سوماترا، تا به حال چنین رفتاری سر نزده بود.

این مشاهدات، نگاه دانشمندان را نسبت به حیات وحش و فواید گیاهان دارویی طبیعی، تغییر خواهد داد.

اقدام جالب این اورانگوتان همه را شگفت زده کرد/ عکس

اقدام جالب این اورانگوتان همه را شگفت زده کرد/ عکس

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقدام درمانی جالب این اورانگوتان همه را شگفت زده کرد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقدام درمانی جالب این اورانگوتان همه را شگفت زده کرد/ عکس"، کلیک کنید.