افزایش موارد ابتلا به سرخک در منطقه سیستان

افزایش موارد ابتلا به سرخک در منطقه سیستان

زندگانی/سیستان و بلوچستان سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: با توجه به پوشش واکسیناسیون MMR بالای 97درصد، به دلیل ترددهای قانونی و غیرقانونی اتباع بیگانه از افغانستان و افزایش مسافرت های داخل و خارج استانی مردم، شاهد افزایش موارد مشکوک ابتلا به سرخک در سال جاری در منطقه سیستان هستیم.

دکتر مجتبی رفیق دوست شامگاه یکشنبه در جلسه پیشگیری از وقوع سرخک اظهار کرد: در سال گذشته تمام موارد مشکوک به بیماری سرخک 60 مورد عنوان شد، که تنها چهار مورد آن مثبت شده بود.

وی افزود: در53 روز گذشته، از 27 مورد مشکوک ابتلا به بیماری سرخک، پنج مورد مثبت سرخک در منطقه سیستان شناسایی شده است که  سن چهار نفر آن ها زیر یکسال دارند.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل تاکید کرد: مشاهده موارد مشکوک، نشانه مثبت بودن بیماری نیست و شهروندان با مشاهده افراد مشکوک به این بیماری جهت پیشگیری از چرخش ویروس فورا مراتب را به مراکز درمانی اطلاع دهند.

وی خاطرنشان کرد: علایم بیماری سرخک شباهتی نزدیک به سرماخوردگی و قرمزی چشم و مشاهده دانه های ریز قرمز در بدن دارد و همچنین تب و سرفه از علایم اولیه این بیماری به شمار می رود.

رفیق دوست ادامه داد: آزمایشات و تمام نمونه گیری های بیماری سرخک به صورت رایگان در منطقه سیستان انجام می شود و از مردم خواهشمندیم با کارشناسان بهداشتی در امر گزارش دهی و نمونه گیری همکاری لازم انجام دهند تا سریعتر از انتشار این بیماری پیشگیری شود.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش موارد ابتلا به سرخک در منطقه سیستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش موارد ابتلا به سرخک در منطقه سیستان"، کلیک کنید.