افزایش مبلغ جریمه های رانندگی به زمان دیگری موکول شد

افزایش مبلغ جریمه های رانندگی به زمان دیگری موکول شد

رییس پلیس راهور فراجا اعلام کرد که علیرغم قطعی شدن نرخ های جدید جرایم رانندگی، زمان قطعی اجرای آن هنوز مشخص نشده است.

به گزارش زندگانی، اواسط خرداد ماه امسال بود که سردار سید تیمور حسینی در گفت وگویی با زندگانی از ابلاغ مبلغ جدید جریمه های رانندگی از سوی دولت خبر داد و گفت که «هر مصوبه هیات دولت که علاوه بر تکلیف برای دستگاه های دولتی برای مردم هم تکلیفی را ایجاد کند، حتما باید در روزنامه رسمی هم منتشر شده و بعد از 15 روز قابلیت اجرا دارد.   افزایش مبلغ جرایم راهنمایی و رانندگی هم از سوی سرپرست محترم ریاست جمهوری برای اجرا ابلاغ شده و 15 روز پس از اینکه در روزنامه رسمی چاپ شود، اجرایی خواهد شد.»

رییس پلیس راهور فراجا گفته بود که جریمه ها شامل 174 تخلف است که به سه دسته «کلانشهرها، مراکز استان ها، جاده های بین شهری و مناطق آزاد صنعتی – تجاری»، «سایر شهرها» و «روستاها و راه های روستایی» تقسیم می شود.

حالا در شرایطی که حدود 15 روز از ابلاغ مبالغ جدید جریمه های رانندگی گذشته است، عدم انتشار این ابلاغیه در روزنامه رسمی، احتمال تعویق در اجرای آن را افزایش داده است، موضوعی که سردار سید تیمور حسینی، رییس پلیس راهور فراجا را نیز آن را تایید کرده و به زندگانی گفت:  همانطور که پیشتر نیز گفته بودم، موضوع افزایش مبلغ جریمه های رانندگی باید در روزنامه رسمی چاپ شود و بعد از حدود 15 روز این قانون اجرا شود. با توجه به اینکه هنوز این مصوبه در روزنامه رسمی چاپ نشده، از این رو افزایش مبلغ جرایم رانندگی از ابتدای تابستان فعلا اجرایی نخواهد شد.»

رییس پلیس راهور فراجا با تاکید بر اینکه موضوع افزایش مبلغ جریمه های رانندگی و نرخ های جدید قطعی شده است، گفت: در حال حاضر زمان اجرای آن مشخص نیست و طبیعی است که 15 روز بعد از هر زمانی که این مصوبه در روزنامه رسمی کشور منتشر شود، مبالغ جدید جرایم رانندگی نیز اعمال خواهد شد. بنابراین تعویض در اجرای این مصوبه به معنای عدم اجرای آن نیست و  مبلغ جرایم رانندگی حتما افزایش پیدا خواهد کرد.

حسینی همچنین گفت که تا زمان عدم اجرای مصوبه جدید در مورد نرخ جرایم رانندگی، جریمه ها بر اساس همان نرخ قبلی خواهد بود.

افزایش نرخ جریمه های رانندگی از اول تابستان + مبلغ جریمه

به گفته رییس پلیس راهور فراجا افزایش مبلغ جریمه های رانندگی تاثیر زیادی در کاهش وقوع تصادفات دارد و می تواند تا حد زیادی در کاهش آمار مرگ و میر بر اثر تصادفات موثر باشد.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش مبلغ جریمه های رانندگی به زمان دیگری موکول شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش مبلغ جریمه های رانندگی به زمان دیگری موکول شد"، کلیک کنید.