افزایش قیمت سوخت در این کشور عربی/ قیمت بنزین و گازوییل اعلام شد 

به گزارش خبرگزاری زندگانی، قیمت بنزین در امارات از فوریه به بعد افزایش یافته است و این سومین ماه افزایش قیمت متوالی است. کمیته قیمت سوخت امارات، قیمت بنزین و گازوییل را برای ماه آوریل 2024 اعلام کرد که از ابتدای این ماه میلادی اجرا شده است.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: قیمت بنزین سوپر 98 در هر لیتر 3.15 درهم است، در حالی که قیمت بنزین سوپر 95 در ماه مارس 3.03 درهم بود. قیمت بنزین سوپر 95 در مقایسه با ماه گذشته که 2.92 درهم بود، در ماه آوریل 3.03 درهم است.

قیمت بنزین E-Plus91 که در ماه مارس به ازای هر لیتر 2.85 درهم بود، در آوریل برای هر لیتر 2.96 درهم است. گازوییل نیز 3.09 درهم به ازای هر لیتر است که در مقایسه با 3.16 درهم در ماه گذشته، افزایش یافته است.

قیمت بنزین و گازوییل چگونه تعیین می شود؟

از سال 2015، قیمت سوخت در امارات مطابق با بازارهای بین المللی در حال حرکت است. قیمت ها توسط کمیته قیمت سوخت به ریاست معاون وزیر نیرو تعیین می شود. این کمیته شامل اعضای وزارتخانه های انرژی و دارایی و همچنین مدیران عامل توزیع Adnoc و شرکت ملی نفت امارات است.

از آن جایی که یارانه های سوخت باعث افزایش مصرف و صرفه جویی کمتر می شود، امارات متحده تصمیم گرفت قیمت بنزین را به قیمت نفت مرتبط کند تا مصرف سوخت را منطقی تر کرده و استفاده از حمل ونقل عمومی در بلندمدت را تشویق کند. همچنین برای استفاده از سوخت های جایگزین انگیزه ایجاد کند.

این کمیته هنگام تصمیم گیری در مورد قطعات سوخت، تنها به یک بازار جهانی متکی نیست. میانگین قیمت های جهانی و همچنین هزینه های عملیاتی شرکت های توزیع را در نظر می گیرد.

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش قیمت سوخت در این کشور عربی/ قیمت بنزین و گازوییل اعلام شد " هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش قیمت سوخت در این کشور عربی/ قیمت بنزین و گازوییل اعلام شد "، کلیک کنید.