افراد دارای علایم سرماخوردگی همچنان ماسک بزنند

رییس بیمارستان بوعلی زاهدان گفت: توصیه می کنیم افرادی که دارای علایم سرماخوردگی و آنفلوآنزا هستند، حتما از ماسک استفاده کرده و در روزهایی که علایم تب دارند، یک تا سه روز در منزل بمانند و استراحت کنند.

افراد دارای علایم سرماخوردگی همچنان ماسک بزنند

آفتاب نیوز :

دکتر غلامرضا ملاشاهی افزود: طی سال جاری 1648 بیمار با علایم تنفسی حاد در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش شده اند.

وی همچنین ادامه داد؛ هم استانی های عزیز در هنگام عطسه و سرفه، دهان و بینی خود را بپوشانند و شست و شوی مداوم و مکرر دست ها با آب و صابون را فراموش نکنند.

دکتر ملاشاهی گفت: اگر فردی دارای تب شدید و مشکلات تنفسی بود باید سریعا به بیمارستان مراجعه کند و از خود درمانی پرهیز کند.

وی باتوجه به فعالیت پایان سال تحصیلی دانش آموزان نیز گفت: به خانواده ها توصیه می کنیم درصورتی که فرزندشان دارای علایم شدید سرماخوردگی هستند از حضور در کلاس درس خودداری کنند.

به گفته این متخصص عفونی افرادی که دچار علایم آنفلوانزا هستند در صورت داشتن علایم خفیف نیازی به مراجعه به پزشک ندارند، این افراد می توانند با استراحت، رعایت فاصله و مصرف مایعات به مداوای خود بپردازند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افراد دارای علایم سرماخوردگی همچنان ماسک بزنند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افراد دارای علایم سرماخوردگی همچنان ماسک بزنند"، کلیک کنید.