اعلام وضعیت دما و بارش کشور تا اواسط تیرماه

اعلام وضعیت دما و بارش کشور تا اواسط تیرماه

به گزارش زندگانی، پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور اعلام کرد: طی هفته آینده (31 اردیبهشت تا 6 خرداد) بارش در یک سوم شمالی کشور شامل شمال غرب، زاگرس شمالی، دوسوی کوه های البرز و شمال شرق کشور رخ می دهد همچنین بارش انباشته در بخش هایی از نیمه غربی البرز و شمال غرب با احتمال حدود 50 درصد بین 50 تا 80 میلیمتر است. سایر مناطق کشور بی بارش یا بارش آن ها قابل توجه نیست.

زندگانی در خبری نوشت:در هفته دوم بارش کشور کمتر از نرمال و محدود به سواحل خزر و شمال غرب است. سایر مناطق بی بارش یا بارش موثری ندارند. احتمال وقوع بارش انباشته بیش از 50 میلیمتر در سطح کشور کمتر از 25 درصد است. در هفته های سوم تا ششم بارش کشور کمتر از نرمال و در اغلب مناطق کشور به جز سواحل خزر، شمال غرب و جنوب شرق ناچیز است.

بر اساس جدیدترین نقشه های پیش بینی هفتگی دمای هوای کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی توسط پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور طی هفته اول آینده (31 اردیبهشت تا 6 خرداد) دمای هوا در جنوب شرق 1 تا 2 درجه بیش از نرمال، در سایر مناطق نیمه جنوبی در محدوده نرمال و در نیمه شمالی کشور 1 تا 5 درجه کمتر از نرمال خواهد بود. بیشترین کاهش (3 تا 5 درجه سانتیگراد) در شمال غرب و شمال شرق کشور رخ می دهد.

همچنین دمای هوای هفته دوم در شمال غرب، سواحل خزر و شمال شرق در محدوده نرمال تا یک درجه کمتر از آن و در سایر مناطق 1 تا 5 درجه بیش از نرمال است. بیشترین افزایش (3 تا 5 درجه سانتیگراد) در مناطق مجاور دریای عمان رخ می دهد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، دمای هوا در هفته های سوم و چهارم در استان های واقع در نوار شمالی و جنوبی کشور در محدوده نرمال و در سایر مناطق 1 تا 3 درجه بیشتر از نرمال خواهد بود. دمای هوای کشور در هفته های پنجم و ششم در نوار ساحلی دریای عمان و خزر در محدوده نرمال و در سایر مناطق 1 تا 3 درجه بیش از نرمال برآورد می شود.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام وضعیت دما و بارش کشور تا اواسط تیرماه" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام وضعیت دما و بارش کشور تا اواسط تیرماه"، کلیک کنید.