استقبال کم فرهنگیان از طرح بکارگیری دوباره بازنشستگان/ نرخ حق التدریس ها، علت عدم استقبال

استقبال کم فرهنگیان از طرح بکارگیری دوباره بازنشستگان/ نرخ حق التدریس ها، علت عدم استقبال

سخنگوی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه براساس مصوبه سران قوا، مجوز بکارگیری 70 هزار بازنشسته اخذ شده است، گفت: تنها 34 هزار بازنشسته از این موضوع استقبال کردند. علت این استقبال کم، پایین بودن نرخ حق التدریس است.

علی فرهادی در گفت وگو با زندگانی، با بیان اینکه سال گذشته مجوز به کارگیری دوباره بازنشستگان براساس مصوبه سران قوا تعیین شد گفت: در این مصوبه ظرفیت به کارگیری 70 هزار معلم بازنشسته با فعالیت 24 ساعت در هفته در مدارس دولتی اخذ شد.

وی با بیان اینکه از 70 هزار مجوز ظرفیت اخذ شده، تنها 34-35 هزار نفر از آن استقبال کردند افزود: علت این استقبال کم، پایین بودن نرخ حق التدریس ها است.

سخنگوی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه پرداخت حق التدریس در مدارس دولتی انجام می شود ادامه داد: افزایش 2 برابری حق الزحمه ساعت اضافه تدریس معلمان در دستور کار شورای حقوق و دستمزد قرار گرفته است.

وی پیش از این در گفت وگو با زندگانی گفته بود: افزایش 2 برابری حق الزحمه ساعت اضافه تدریس معلمان تصویب می شود چرا که سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه با آن موافق هستند که با این کار معلمان ماده 28 کمتری استخدام می شوند چرا که نیاز مدارس به معلم از روش های حق التدریس تامین می شود.

به گزارش زندگانی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال 1403 کل کشور به وزارت آموزش و پرورش اجازه دادند تا در صورت نیاز، نسبت به بکارگیری معلمان بازنشسته و افراد دارای سابقه خرید خدمتی و حق التدریسی در وزارت آموزش و پرورش و آموزش یاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی، به صورت حق التدریسی اقدام کند و با تصویب بند خ تبصره 15 این لایحه به شرح زیر موافقت کردند:

خ- وزارت آموزش و پرورش در صورت نیاز، مجاز است نسبت به بکارگیری معلمان بازنشسته (تا 24 ساعت در هفته) و افراد دارای سابقه خرید خدمتی و حق التدریسی در وزارت آموزش و پرورش و آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی، به صورت حق التدریسی اقدام کند.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقبال کم فرهنگیان از طرح بکارگیری دوباره بازنشستگان/ نرخ حق التدریس ها، علت عدم استقبال" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقبال کم فرهنگیان از طرح بکارگیری دوباره بازنشستگان/ نرخ حق التدریس ها، علت عدم استقبال"، کلیک کنید.