ارسال اسامی مادران باردار و شیرده نیازمند حمایت غذایی/شارژ350 هزار تومانی بن کارتهای این مادران

ارسال اسامی مادران باردار و شیرده نیازمند حمایت غذایی/شارژ350 هزار تومانی بن کارتهای این مادران

مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد با اشاره به اجرای طرح «حمایت از مادران باردار و دارای کودک زیر 2 سالِ دهک یک درآمدی» توسط وزارت رفاه و همچنین اجرای طرح حمایت از مادران باردار و شیرده دچار سوءتغذیه توسط کمیته امداد، گفت: در این زمینه همپوشانی وجود ندارد؛ به عبارتی آن دسته از مادرانی که توسط کمیته امداد مساعدت می شوند، توسط وزارت رفاه مورد حمایت قرار نمی گیرند.

مجتبی احمدلو در گفت وگو با زندگانی، ضمن تشریح طرح های حمایتی کمیته امداد و با بیان اینکه این نهاد از سالیان گذشته طرح های حمایتی مختلفی را برای حمایت از نیازمندان اجرا کرده است، اظهار کرد: طرح امنیت غذایی کودکان دچار سوءتغذیه از سالیان گذشته توسط کمیته امداد اجرا می شد، اما در سال جاری اعتبارات در اختیار وزارت رفاه قرار گرفت.

مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد یادآور شد: از سوی دیگر وزارت رفاه امسال تمام مادران دهک یک درآمدی در هشت استان خراسان جنوبی، خراسان شمالی، ایلام، فارس، کهگلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان و هرمزگان را شناسایی و نسبت به شارژ حساب آنها با سرانه 400 هزار تومان به صورت پایلوت اقدام کرده است. در این میان، کمیته امداد نیز از سال 1399 (به مدت پنج سال) به صورت جداگانه حمایت از مادران باردار و شیرده را با همکاری بنیاد علوی و وزارت بهداشت در دستور کار خود قرار داده است.

وی درباره نحوه اجرای این طرح بیان کرد: در طرح مذکور 60 هزار مادر باردار و شیرده (از زمان شروع بارداری تا 2 سالگی شیردهی) که توسط وزارت بهداشت سوءتغذیه آنان محرز شده و به کمیته امداد معرفی می شوند و در دهک یک تا پنج درآمدی قرار دارند، توسط وزارت بهداشت شناسایی و به امداد معرفی شده و پس از آن، از طریق بودجه ای که بنیاد علوی در اختیار قرار می دهد، مورد حمایت قرار می گیرند.

احمدلو درباره نحوه حمایت از مادران مشمول این طرح توضیح داد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته، به صورت بن کارت غیرنقدی کارت ها به میزان 350 هزار تومان شارژ می شود. در همین راستا نیز پس از شارژ بن کارت ها، جهت اطلاع رسانی و خرید از فروشگاه ها، به مادرانِ مشمول پیامک ارسال می شود.

وی با تاکید بر اینکه متناسب با اعتباراتی که بنیاد علوی در سال جاری در اختیار کمیته امداد قرار داده است، به ازای هر مادر ماهانه 350 هزارتومان بن کارت نقدی شارژ می شود، گفت: بن کارت مشمولان تا آذرماه به طور منظم شارژ و لیست اسامی مادران مشمول برای دی ماه نیز ارسال شده است.

مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد ادامه داد: مادران دهک یک تا پنج درآمدی باید دارای یکی از شاخص های سوءتغذیه باشند تا بتوانند از این حمایت برخوردار شوند. لزوما این مادران تحت پوشش امداد نیستند و صرف اینکه وزارت بهداشت آنها را به ما معرفی کند و دارای شرایط مذکور باشند از این خدمت بهره مند خواهند شد.

احمدلو در پاسخ به این سوال که باتوجه به اینکه وزارت رفاه و کمیته امداد هر یک به صورت جداگانه اقدام به اجرای طرح حمایت از مادران باردار و شیرده کرده اند، آیا ممکن است برخی مادران به صورت همزمان هم از حمایت امداد و هم از حمایت وزارت رفاه برخوردار شوند؟ اینگونه توضیح داد: در این زمینه همپوشانی وجود ندارد؛ به عبارتی آن دسته از مادرانی که توسط امداد مساعدت می شوند، توسط وزارت رفاه مورد حمایت قرار نمی گیرند.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارسال اسامی مادران باردار و شیرده نیازمند حمایت غذایی/شارژ350 هزار تومانی بن کارتهای این مادران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارسال اسامی مادران باردار و شیرده نیازمند حمایت غذایی/شارژ350 هزار تومانی بن کارتهای این مادران"، کلیک کنید.