ارائه بیش از ۶۶۵ هزار خدمت درمانی به زائران ایرانی حج

ارائه بیش از ۶۶۵ هزار خدمت درمانی به زائران ایرانی حج

مرکز پزشکی حج و زیارت با انتشار گزارشی ضمن اشاره به عملکرد و فعالیت‌های این مرکز در خدمات رسانی به حجاج ایرانی بیت الله الحرام، از ارائه بیش از ۶۶۵ هزار خدمت به ضیوف الرحمان خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری زندگانی، مرکز پزشکی حج و زیارت اعلام کرد از ابتدای عملیات حج ۱۴۰۳ در ۲۴ اردیبشهشت ماه و حضور زائران ایرانی در شهر‌های مدینه و مکه تا غروب جمعه (اول تیر) بیش از ۶۶۵ هزار و ۳۱۰ خدمت پزشکی و درمانی به حجاج کشورمان در این دو شهر ارائه شده است.

همچنین، زائران ایرانی در بیمارستان‌های وابسته به مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه و مدینه، تاکنون در بخش‌های سونوگرافی ۵۴۲ مورد، اکو ۳۶۲ مورد، رادیولوژی ۲۸۷۱ مورد و بیش از ۱۵ هزار نفر در بخش آزمایشگاه خدمات دریافت کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که از آغاز مراسم حج امسال در مطب‌های مجموعه‌ها و درمانگاه‌ها در مکه و مدینه، ۲۱۸ هزار و ۳۴۱ نفر ویزیت شده‌اند.

براساس این گزارش، تا عصر دیروز ۱۷۰ نفر در دو بخش آقایان و بانوان و ۱۵۶ نفر نیز در بخش ccu، در بیمارستان مکه بستری بوده‌اند. همچنین، ۲۲۳۴۲ نفر نیز از ویزیت تخصصی در مکه و مدینه استفاده کرده‌اند.

از مجموعه خدمات ارائه شده در بیمارستان‌ها، مطب‌ها و درمانگاه‌ها در مکه و مدینه نیز، ۶۵۰۳۳ نفر از خدمات تزریقات، ۷۳۱۰۷ نفر از تست قند خون و فشار خون، ۱۹۱۱ نفر از نوار قلب، ۵۹۶۶ نفر از پانسمان، ۹۵۳۰ نفر از سرم تراپی، ۶۵ نفر از عمل جراحی و بخیه و ۶۰ نفر از گچ گیری و آتل استفاده کردند.

همچنین در حال حاضر ۲۳ بیمار در بیمارستان‌های عربستان و ۳۷ بیمار هم در بیمارستان مکه مرکز پزشکی بستری و تحت مداوا قرار دارند.

در این گزارش آمده است با شروع پرواز‌ها دراول تیر تا شب گذشته ۱۸ بیمار در جدول انتقال از فرودگاه جده به مقصد کشورمان قرار گرفتند. مسئولان مرکز پزشکی حج و زیارت گفته اند با هدف حفظ سلامت و ارائه خدمات تخصصی‌تر این روند برای انتقال زائران با ریسک بالا ادامه دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارائه بیش از ۶۶۵ هزار خدمت درمانی به زائران ایرانی حج" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارائه بیش از ۶۶۵ هزار خدمت درمانی به زائران ایرانی حج"، کلیک کنید.