ادعای سنتکام درباره درگیری با 5 پهپاد در دریای سرخ

ادعای سنتکام درباره درگیری با 5 پهپاد در دریای سرخ

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه ای مدعی درگیری با پنج پهپاد یمن بر فراز دریای سرخ شد.

به گزارش زندگانی، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در پیامی در «ایکس» نوشت: بین ساعت 1:48 تا 2:27 بامداد 28 آوریل (به وقت صنعا)، فرماندهی مرکزی آمریکا با پنج  پهپاد بر فراز دریای سرخ درگیر شد.

طبق گزارش شبکه المیادین، سنتکام به جزییات بیشتری از این درگیری ادعایی اشاره ای نکرده است.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در 31 اکتبر و انجام ده ها عملیات پس از آن، تلاش های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ایتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

علی رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قراردادن کشتی های این رژیم و کشتی های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای سنتکام درباره درگیری با 5 پهپاد در دریای سرخ" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای سنتکام درباره درگیری با 5 پهپاد در دریای سرخ"، کلیک کنید.