اخذ مجوز تاسیس 4 پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی همدان

اخذ مجوز تاسیس 4 پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی همدان

زندگانی/همدان رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان از اخذ مجوز تاسیس چهار پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد و گفت: خوشبختانه با پیگیری های مستمر و توسعه ظرفیت ها توسط مدیران دانشگاه علوم پزشکی این مهم حاصل شد.

دکتر محمدمهدی مجذوبی به ایجاد پژوهشکده علوم بالینی ابن سینا، علوم و فناوری بهداشت، پژوهشکده سرطان و پژوهشکده علوم اعصاب و سلامت روان اشاره کرد و افزود: در راستای توسعه نظام مند زیرساخت های پژوهشی پیرو پیگیری های صورت گرفته در ماه های اخیر و همزمان با سفر معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به همدان در برگزاری نشست معاونین تحقیقات کلان منطقه سه آمایشی موضوع مجوز تاسیس چهار پژوهشکده در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی پیگیری شد.

وی بیان کرد: به استناد رای صادره در 292 جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی، در تاریخ 26 اردیبهشت 1403 با تاسیس چهار پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی همدان موافقت شد.

به گزارش زندگانی به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، وی تصریح کرد: بعد از تصویب در کمیته های فنی و تخصصی معاونت تحقیقات و سایر کمیته های مقدماتی شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی، نهایتاً در جلسه مورخ 26 فروردین امسال به تصویب رسید و طی نامه های جداگانه ای توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه ابلاغ شد.

دکتر مجذوبی با بیان اینکه پژوهشکده علوم و فناوری بهداشت، بالینی ابن سینا، علوم اعصاب و سلامت روان و سرطان مجوز تاسیس گرفته است خاطرنشان کرد: ذیل هر یک از این پژوهشکده ها براساس ارتباط موضوعی و سایر ضوابط، سه تا شش مرکز تحقیقاتی مشخص و اعلام شده است.
وی گفت: با صدور مجوز تاسیس از طرف شورای گسترش وزارتخانه، پژوهشکده ها جایگاه قانونی و حقوقی پیدا می کنند و در واقع از وزارتخانه، مجموعه دولت و مجلس به رسمیت شناخته می شوند و امکان تخصیص ردیف بودجه ملی و همچنین ایجاد چارت و تشکیلات نیروی انسانی برای هر یک از پژوهشکده ها فراهم می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه با کسب این مجوزها امکان تاسیس و احداث زیرساخت و فضای فیزیکی با بهره مندی از بودجه های ملی و استانی فراهم می شود، تصریح کرد: علاوه بر این موارد با توجه به اینکه تاسیس پژوهشگاه مستلزم وجود حداقل سه پژوهشکده دارای مجوز است، با کسب مجوز این چهار پژوهشکده زمینه پیگیری تاسیس پژوهشگاه فراهم شده و براین اساس اخیرا ما درخواست کتبی تاسیس پژوهشگاه ابن سینا را از وزارتخانه ارسال کردیم.

وی اظهار کرد: اصولاً تصویب چهار پژوهشکده از یک دانشگاه در یک جلسه، نشان خوبی از سطح بالای حمایت مجموعه مدیران ارشد وزارتخانه از برنامه ها و راهبردهای توسعه ای دانشگاه محسوب می شود و ما باید تلاش کنیم با برنامه ریزی مناسب از این شرایط مثبت و حسن اعتماد به ظرفیت های موجود در راستای توسعه زیرساخت های تحقیقات و فناوری در ردیف دانشگاه های نسل سوم و چهارم حداکثر استفاد را داشته باشیم.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اخذ مجوز تاسیس 4 پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی همدان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اخذ مجوز تاسیس 4 پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی همدان"، کلیک کنید.