آیت الله رییسی به دنبال ایجاد موزه ای برای هنر جمهوری اسلامی ایران بود

آیت الله رییسی به دنبال ایجاد موزه ای برای هنر جمهوری اسلامی ایران بود

زندگانی/اصفهان یک پیشکسوت نگارگری با بیان اینکه بهترین راه برای معرفی فرهنگ، موزه ها هستند، گفت: شهید آیت الله رییسی قصد داشتند موزه ای برای مردم و هنرمندان معاصر ایجاد کنند که مکانی برای فعالیت در حوزه و سبک هنر جمهوری اسلامی ایران باشد، زیرا عرصۀ هنر در حفظ نظام و معرفی آن به جهان تاثیر عمیقی دارد.

رضا بدرالسما، در گفت وگو با زندگانی ضمن تسلیت به مردم ایران برای شهادت آیت الله سیدابراهیم رییسی و همراهانشان، بیان کرد: متاسفانه تقدیر، بهترین رییس جمهور را از ما گرفت و همه از این خبرِ ناگوار متاسف شدند؛ اما امیدوارم خیرات و برکات او همچنان جاری باشد. فردی که برای مردم کشور خود کار کند و زحمت بکشد، خداوند محبت او را در دل همین مردم قرار می دهد. امید است ما نیز لیاقت داشته باشیم و بتوانیم راه آن ها را ادامه دهیم.

او ادامه داد: انجام بسیاری از کارهای شهید آیت الله رییسی، فرهنگی بود. ایشان با دلسوزیِ خود می خواستند مردم کشور ایران در رفاه، آسایش و بدون دغدغه  زندگی کنند. همه دوست داشتند تا بتوانند از محضر ایشان استفاده کنند، اما متاسفانه تقدیر چنین شد.

این هنرمند پیشکسوت نگارگر افزود: همیشه دعای من، سالم بودن آیت الله رییسی بود تا بتوانند نیّت خیرِ بیشتر و اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی را به سرانجام برسانند، چراکه لحظه ای از کار غافل نمی شدند و یک شخص فرهنگی بسیار خوبی به شمار می رفتند.

بدرالسما با اشاره به فعالیت های فرهنگیِ خود گفت: انجامِ کارِ فرهنگی و تلاش درجهت غنی تر شدن فرهنگ، چیزی است که من نیز همیشه درجهتِ آن تلاش کرده ام و البته توفیقی بوده که نصیب من شده است. ازاین رو معتقدم که هرچه بیشتر به فعالیت های هنری اقدام کنیم در ارایء فرهنگ اسلامی به مردم ایران و البته جهان پیش تر خواهیم رفت. حضرت آیت الله خامنه ای در این باره گفته اند که معرفی و اهداف نظام جمهوری اسلامی مستلزم آن است که کار فرهنگی انجام شود.

او با بیان اینکه خداوند تقدیری قرار داد که شهید آیت الله سیدابراهیم رییسی را در روز ولادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به محضرش برساند، افزود: هنگامی که انسان اطراف خود را مشاهده می کند که مردمان بسیاری به او علاقه مند هستند، خود را مستلزم می داند که کارهای خود را به نحو احسن و البته برای مردم انجام دهد.

بدرالسما با تاکید بر اینکه باید نیازهای مردم در اولویتِ فعالیت های مسیولان قرار داشته باشد، گفت: نیازهای اصلی ما زیرساخت ها است. ما باید برنامه ریزی دراز مدتی داشته باشیم تا کشورمان را برای آیندگان آماده و حفظ کنیم و نباید زمان را از دست بدهیم.

این نگارگر تاکید کرد: اگر آثار فرهنگی را برای خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران خلق می کنیم، بنابراین باید در معرض بازدید عموم نیز قرار بگیرند و بهترین راه برای معرفی فرهنگ، موزه ها هستند. ما به گذشتۀ خود افتخار می کنیم. شهید رییسی نیز قصد داشتند موزه ای برای مردم و هنرمندان معاصر ایجاد کنند که مکانی برای فعالیت در حوزه و سبک هنر جمهوری اسلامی ایران باشد، زیرا عرصۀ هنر در حفظ نظام و معرفی آن به جهان تاثیر عمیقی دارد.

او در پایان یادآوری کرد: هیچ اندیشه و تفکری ماندگار نمی ماند، مگر اینکه در قالب هنر عرضه شود از این رو از منافع و تاثیرات هنر نباید غفلت کرد.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیت الله رییسی به دنبال ایجاد موزه ای برای هنر جمهوری اسلامی ایران بود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیت الله رییسی به دنبال ایجاد موزه ای برای هنر جمهوری اسلامی ایران بود"، کلیک کنید.