آلمان : در صورت صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت از دیوان بین المللی کیفری حمایت می کنیم

آلمان : در صورت صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت از دیوان بین المللی کیفری حمایت می کنیم

به گزارش زندگانی؛ اشتفن هبسترایت سخنگوی دولت فدرال آلمان در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا برلین حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت را اجرا می کند؟، اظهار کرد: «البته، بله. ما از قانون تبعیت می کنیم.»

«کریم خان» دادستان کل دیوان بین المللی کیفری روز دوشنبه اعلام کرد که این دیوان به دنبال صدور حکم بازداشت برای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و همچنین شماری از مقامات حماس است.

به گزارش ایرنا به نقل از پولیتیکو، این اولین باری است که دیوان بین المللی کیفری رییس یکی از نزدیک ترین متحدان آمریکا را هدف قرار می دهد.

هیاتی از قضات دیوان بین المللی کیفری درخواست کریم خان برای صدور حکم بازداشت را بررسی خواهند کرد.

در صورتی که سه قاضی دیوان بین المللی کیفری در لاهه با صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت موافقت کنند، این دو از این پس نخواهند توانست به هیچ یک از کشورهای امضا کننده توافق رم که شامل 124 کشور است، سفر کنند.

آلمان، هلند، یونان، فرانسه، ژاپن و اسپانیا و از جمله کشورهایی هستند که نتانیاهو و گالانت اجازه سفر به آنها را نخواهند داشت.

گروه های مقاومت فلسطین 15 مهرماه برابر با هفتم اکتبر 2023، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسراییل آغاز کردند که این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه های نوار غزه را بسته و در حال بمباران وحشیانه این منطقه است.

این جنایات موجب شد تا مقامات تل آویو به اتهام «نسل کشی» به دیوان بین المللی دادگستری معرفی شوند. همزمان پرونده دیگری علیه این رژیم در دیوان بین المللی کیفری مطرح شده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آلمان : در صورت صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت از دیوان بین المللی کیفری حمایت می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آلمان : در صورت صدور حکم بازداشت نتانیاهو و گالانت از دیوان بین المللی کیفری حمایت می کنیم"، کلیک کنید.