آغاز پویش ملی «زیارت اولی ها»

زندگانی/خراسان رضوی همزمان با ماه مبارک رمضان، پویش ملی «زیارت اولی ها» آغاز شد تا همگان بتوانند با مشارکت در آن، آرزوی دیرینه احسان پذیران برای تشرف به مشهد و حرم نورانی امام رضا(ع) را برآورده سازند و در ثواب زیارت آن ها سهیم شوند.

طرح زیارت اولی ها، ویژه احسان جویان و گروه های خاص آسیب پذیر اجتماعی است که توسط آستان قدس رضوی طراحی و اجرایی شده است.

محقق شدن رویای زیارت

این طرح به دنبال آن است تا زمینه تشرف افرادی که به دلایل مالی و اقتصادی، تاکنون نتوانسته اند به حرم امام رضا(ع) مشرف شوند یا حداقل از آخرین سفر زیارتی شان، 5 سال گذشته است را فراهم آورد.

 همچنین گروه های آسیب پذیر اجتماعی مانند بیماران خاص، معلولان، نابینایان، خانواده زندانیان و کودکان بی سرپرست نیز تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

از اسکان و اطعام تا زیارت گروهی

دعوت شدگان به زیارت، به مدت 3 روز و به صورت رایگان، میهمان خادمان امام رضا(ع) می شوند و در مدت اقامت در مشهد مقدس از خدمات «اسکان»، «اطعام »، «حمل و نقل»، «برنامه های فرهنگی» و «زیارت گروهی» بهره مند می شوند.

از توسعه فرهنگ زیارت تا ترویج فرهنگ گره گشایی

در اجرای این طرح تحقق 3 هدف مد نظر قرار گرفته است؛ نخستین هدف «توسعه فرهنگ زیارت و ایجاد فرصت برابر برای زیارت امام رضا(ع)» است و در کنار آن «ترویج فرهنگ گره گشایی و سبک زندگی مبتنی بر آموزه های اهل بیت (ع)» و «جلب حمایت مالی عمومی برای تامین هزینه های سفر و اقامت مستمندان و گروه های آسیب پذیر جهت زیارت حرم مطهر رضوی» دو هدف دیگر طرح است.

شیوه های مشارکت در پویش در طرح ملی زیارت اولی ها، مسیرهای مختلفی پیش بینی شده تا امکان مشارکت برای همه ارادتمندان به حضرت رضا(ع) و حامیان احسان پذیران تسهیل شود. اولین و ساده ترین راه، واریز نذورات از طریق شماره گیری #8* در تلفن همراه و یا اهدای آنلاین از طریق درگاه نذورات به نشانی nazr.razavi.ir است.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، همچنین عموم مردم می توانند از طریق درگاه های پرداخت اینترنتی، مبالغ اهدایی خود را به شماره کارت 1112-3205-3386-6104 واریز نمایند. پرداخت از طریق اپلیکیشن نسیم رضوان نیز راه دیگر مشارکت در پویش زیارت اولی ها است.

پایان خبر زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز پویش ملی «زیارت اولی ها»" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز پویش ملی «زیارت اولی ها»"، کلیک کنید.